50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce

Advertisement Advertisement

50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce

50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce

Łamiąc stereotypy

nie można stwierdzić, że kobiecy i męski styl zarządzania jest taki sam. Bardzo często kobiety w większym stopniu wykorzystują swoją inteligencję emocjonalną oraz empatię, co umożliwia im utożsamienie się ze swoimi pracownikami, członkami zespołu. - mówi Joanna Olszewska, prezes BPO Network.

Kobiety i mężczyźni w jednym zespole to wspaniała wymiana energii!

Kobiety i mężczyźni w jednym zespole to wspaniała wymiana energii - mówią Mariusz Budrowski i Agnieszka Juncewicz, współautorzy projektu „Odmładzanie na Surowo”.

CHCIAŁABYM DOPROWADZIĆ DO ZNIESIENIA KRZYWDZĄCEGO ZAKAZU PRACY NA ŚWIADCZENIU PIELĘGNACYJNYM

Kobiecy styl zarządzania nie różni się od męskiego niczym. Jeśli jesteśmy profesjonalistami, zarządzamy tak samo. Liczy się fachowość i zaangażowanie. Można oczywiście mówić, że kobiety bywają bardziej empatyczne niż mężczyźni, ale nie jest to regułą. - mówi Agnieszka Oczkowska, mama trójki niepełnosprawnych dzieci, z wykształcenia prawniczka, z powołania Superbohaterka.

WIERZĘ, ŻE KOBIETA RODZI SIĘ JAKO PRAWDZIWA BOGINI

Tak jak kobiety różnią się od mężczyzn, tak samo różnią się ich style zarządzania. Wyróżniamy wiele różnych typów przywództwa w zależności od osobowości i jej potencjału. Z moich obserwacji wynika, że kobiety stosują wiele z nich, ale na swój kobiecy sposób. Co więcej, widzę, że są równie skuteczne, a często nawet bardziej - mówi Lea M. Pyć-Leszczuk.

WYKORZYSTAĆ SWOJE SZANSE

Kobiety zarządzają ludźmi w inny sposób niż mężczyźni, gdyż częściej stawiają na racjonalizm oraz konsultacje pomysłów. Starają się być demokratyczne, nastawione są na komunikację i partnerskie relacje z podwładnymi - mówi Karolina Nożewska, z niedalekodoeko.pl .

MOZOLNIE WSPINAĆ SIĘ PO TRUDNEJ ŚCIEŻCE KARIERY

Na bazie mojego wieloletniego doświadczenia zawodowego zaobserwowałem, że kobiety są po prostu świetne w zarządzaniu! - mówi Zbyszek Dzideczek, ekspert negocjacyjny, certyfikowany trener, coach i mentor The John Maxwell Team, partner w Polsce En GardE Verhandlungstraining GmbH.

JAKIE SĄ BARIERY W ROZWOJU KOBIECYCH KARIER?

Nie jesteś wystarczająco dobra, nie możesz tego zrobić, nie to powinna robić kobieta… Czy kiedykolwiek słyszałaś takie rzeczy? Może sama powtarzasz sobie te słowa? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi tak, to zdecydowanie czas na zmiany - mówi Paulina Woźniak, prezes Zarządu Coders House.

Najnowsze

E-MOBILITY

e-mobilityPobierz

FAKTORZY ROKU

Faktorzy_rokuPobierz