Automatyzacja jest kluczem do sukcesu

Pandemia pokazała, że zawsze należy mieć plan B zarówno dla siebie, jak i swojego przedsiębiorstwa. Obecna sytuacja wymusza na wszystkich poszukiwanie nowych rozwiązań. O ile jednak automatyzacja produkcji jest widoczna o tyle na razie tylko nieliczni przedsiębiorcy rozważają automatyzację magazynów.

Mikołaj Dramowicz, prezes zarządu, Datapax

Należy jednak podjąć działania, które będą dostosowane do XXI w. i obecnej sytuacji na świecie, gdzie coraz więcej pracowników jest poddawanych kwarantannie a nie wszystkie czynności można przeprowadzić zdalnie.

Dla wielu przedsiębiorców decyzja o zmianie swojej przestrzeni jest jednak bardzo trudna. Są przyzwyczajeni do standardów, z którymi trudno im się rozstać. Poza tym obawiają się czy automatyzacja nie wprowadzi zamieszania w ich firmie oraz czy taka inwestycja im się zwróci.

Automatyzacja magazynów jest, więc konieczna w obecnych czasach. Warto ją jednak przeprowadzić z głową i przy pomocy specjalistów, którzy wiedzą jak to zrobić, a potem poprowadzą krok po kroku właścicieli po ich nowej firmie. Nie muszą oni od razu wprowadzać automatyzacji w całej firmie. Magazyn może być półautomatyczny, można też zacząć od pojedynczych procesów, np. pakowania czy paletyzowania, które się szybko zwrócą. Niezależnie od poziomu automatyzacji pracownicy są potrzebni przy wielu procesach.

Do naszej firmy zwraca się wielu przedsiębiorców, którzy chcą coś poprawić, jednak nie są w stanie wskazać, od czego zacząć. Proponujemy im wtedy prostą metodę, wykorzystanie istniejących kamer przemysłowych lub założenie czy wypożyczenie nowych. Następnie nagrania zostają poddane analizie, np. poprzez wgranie filmów na naszą platformę dpx, a nasi specjaliści dokonują analizy i wykrywają, w którym miejscu leży problem. Jest to proste i nie wymaga dużego zaangażowania właściciela.

Chcąc w pełni wykorzystać rozwój technologii warto zdecydować się na wprowadzenie pełnej automatyzacji procesów magazynowych w przypadku dużych hal lub wybrać konkretne procesy do automatyzacji. Pozwoli to na zredukowanie kosztów działalności, wyeliminowanie błędów i powtarzalności procesów, poprawi też bezpieczeństwo pracy.

Najnowsze

POLSKIEGO STOWARZYSZENIA MARKETINGU SMB: Projekt ustawy Prawo komunikacji elektronicznej przyniesie negatywne skutki dla całego biznesu

Zaproponowany ostatnio projekt nowej ustawy – Prawo komunikacji elektronicznej zawiera propozycje zmian prawa, które przyniosą daleko idące oraz negatywne skutki nie tylko dla branży marketingu oraz e-commerce, ale generalnie dla całego biznesu.

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii i Krajowa Izba Klastrów Energii podpisały list intencyjny

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME) i Krajowa Izba Klastrów Energii (KIKE) podpisały list intencyjny. Podczas spotkania powzięto decyzję o zacieśnieniu współpracy oraz intensyfikacji działań na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce.

Łamiąc stereotypy

nie można stwierdzić, że kobiecy i męski styl zarządzania jest taki sam. Bardzo często kobiety w większym stopniu wykorzystują swoją inteligencję emocjonalną oraz empatię, co umożliwia im utożsamienie się ze swoimi pracownikami, członkami zespołu. - mówi Joanna Olszewska, prezes BPO Network.

Kobiety i mężczyźni w jednym zespole to wspaniała wymiana energii!

Kobiety i mężczyźni w jednym zespole to wspaniała wymiana energii - mówią Mariusz Budrowski i Agnieszka Juncewicz, współautorzy projektu „Odmładzanie na Surowo”.

CHCIAŁABYM DOPROWADZIĆ DO ZNIESIENIA KRZYWDZĄCEGO ZAKAZU PRACY NA ŚWIADCZENIU PIELĘGNACYJNYM

Kobiecy styl zarządzania nie różni się od męskiego niczym. Jeśli jesteśmy profesjonalistami, zarządzamy tak samo. Liczy się fachowość i zaangażowanie. Można oczywiście mówić, że kobiety bywają bardziej empatyczne niż mężczyźni, ale nie jest to regułą. - mówi Agnieszka Oczkowska, mama trójki niepełnosprawnych dzieci, z wykształcenia prawniczka, z powołania Superbohaterka.