Advertisement
Advertisement Advertisement

By każda kobieta czuła się wyjątkowo

Firma, którą Pani zarządza, jest znana klientom na ponad 60 rynkach. Jakie wyzwania stanęły przed Panią, kiedy rozpoczęła Pani pracę w Amocarat?

Od ponad dwóch dekad specjalizuję się w transformacji przedsiębiorstw. Moim głównym wyzwaniem po przyjęciu stanowiska w Amocarat było przekształcenie marki Obsessive w silnego uczestnika rynku międzynarodowego, który w pełni zarządza potencjałem swojej marki.

Główne wyzwania, z którymi musiałam zmierzyć się podczas tego procesu, to rozdrobnione portfolio dystrybucji, adaptacja do potrzeb klientów oraz transformacja przedsiębiorstwa. Aby skutecznie budować markę, konieczne było ujednolicenie podejścia i opracowanie spójnej strategii dystrybucji, co pozwala efektywniej dotrzeć do naszych klientów na ponad 60 rynkach. Zaczynamy pracować z dużymi partnerami na nowych zasadach dzięki którym budujemy wspólnie plany rozwoju. Kolejny element to postpandemiczny klient oraz późniejszy kryzys w zakresie non-essential goods, który był motorem do poszukiwania rozwiązań, jak marka ma się we współczesnym czasie odnaleźć, aby sprostać nowym oczekiwaniom klientów. To wszystko wymagało także kompleksowej transformacji organizacyjnej niezbędnej do wprowadzenia nowego sposobu pracy, którego efektem jest zwiększenie skali współpracy z partnerami i skuteczniejsze zarządzanie marką. Wierzę, że dzięki takiemu podejściu udało nam się z sukcesem przekształcić markę Obsessive w dynamiczny, międzynarodowy biznes, który efektywnie reaguje na zmieniające się potrzeby rynku.

Jak Obsessive będzie się zmieniał w najbliższych miesiącach?

Jako marka, która jest liderem w kategorii bielizny sensualnej, musieliśmy szybko reagować na zmiany rynkowe. Punktem wyjścia do nowej strategii były badania klientów na rynkach europejskich, aby lepiej poznać potrzeby współczesnych klientów. Efektem są zmiany, nad którymi obecnie pracujemy i dotyczą zarówno opakowań, jak i nowych kolekcji produktowych, a także lepiej dopasowanej komunikacji.

Obsessive stawia na rozwój i nowoczesny wizerunek, w którym moda łączy się z sensualnością. Skąd Pani pomysł na taką odsłonę marki?

Przede wszystkim widzimy w trendach high fashion, że bielizna sensualna nie tylko podkreśla walory ciała, ale również stanowi ważny element outfitu, stając się integralną częścią świata mody i inspirując klientów do świadomego kreowania własnego wizerunku. Wzorując się na najlepszych, my też powinniśmy być w trendzie. Chcemy dostosować się do zmieniającego się wizerunku współczesnej kobiety, dla której marka jest ważna także ze względu na wartości, jakie za nią stoją. Chcemy być marką modową, towarzyszącą kobietom w różnych momentach życia, dostosowaną do ich nastrojów, która pozwala wyrażać siebie i eksperymentować z modą.

Jakie przesłanie chciałaby Pani przekazać kobietom, które wybierają markę Obsessive?

Obsessive to bielizna inspirująca do wyrażania siebie. Już w marcu pojawi się nasza nowa, wiosenna kolekcja i bez względu na to, która linia produktowa najbardziej przemawia do serca, chcemy, aby każda kobieta czuła się wyjątkowo i pewnie, nosząc nasze produkty. Chcemy pokazać nową twarz marki. Wsłuchiwaliśmy się w rożne potrzeby, dlatego mam nadzieję, że zaufają nam również nowe klientki, dla których marka Obsessive do tej pory nie miała odpowiedniej oferty.

Najnowsze

Bogaci młodzi wyjątkowi

Z czym młodzi wchodzą w biznes Z Miłoszem Brzezińskim, doradcą w zakresie efektywnościi społecznego rozumienia zjawisk psychologicznych, wykładowcą w PAN,rozmawia Beata Tomczyk. Czy młodzi mają szansę...

E-MOBILITY

e-mobilityPobierz

FAKTORZY ROKU

Faktorzy_rokuPobierz

Rynek PRS

rynek_PRSPobierz

Deweloper Roku 2023

deweloper_rokuPobierz