Advertisement
Advertisement Advertisement

Z myślą o wynajmie

Od wiosny tego roku osoby, które posiadają nieruchomość na wynajem, mogą ją ubezpieczyć w prosty sposób, bez wskazywania konkretnego PKD.

– Do tej pory na rynku nie było dedykowanego produktu dla tego typu klienta. Postanowiliśmy go stworzyć. „Generali z myślą o wynajmie” to ubezpieczenie, które łączy w sobie zalety ubezpieczenia mieszkaniowego i ubezpieczenia dla firm – wyjaśnia Sonia Lech, dyrektor Działu Ubezpieczeń MSP, Generali Polska.

Ubezpieczenie „Generali, z myślą o wynajmie” jest produktem skierowanym do klientów, którzy posiadają nieruchomość przeznaczoną na wynajem na działalność biurową, działalność handlową detaliczną, działalność usługową lub na cele mieszkaniowe, bez konieczności wskazywania PKD. Osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a także obcokrajowcy, nawet jeżeli nie posiadają numeru pesel. Ubezpieczeniem można objąć nieruchomości w Polsce.

Możliwy wybór

Można wybrać jeden z dwóch pakietów: jeden oparty na ryzykach nazwanych (Optymalny) z możliwością dostosowania zakresu ubezpieczenia do swoich potrzeb i drugi – z bardzo szerokim zakresem oparty na wszystkich ryzykach (Maksymalny). Do każdego z pakietu dostępny jest dodatkowy zestaw klauzul rozszerzających zakres ubezpieczenia.

– Ubezpieczenie to zapewnia wsparcie w przypadku uszkodzeń i awarii maszyn lub urządzeń powstałych wskutek przepięcia, zwarcia lub błędów w obsłudze. Oferuje assistance techniczny, a w nim pomoc m.in. w przypadku zatrzaśnięcia drzwi lub zacięcia zamka, awarii sprzętu RTV/AGD czy dozór mienia – dodaje Sonia Lech.

Generali Polska zapewnia również wypłatę utraconego czynszu (maksymalnie do trzech miesięcy), gdy w efekcie szkody, w ubezpieczonym budynku, czy lokalu nie można prowadzić działalności lub nie można mieszkać. Ubezpieczenie to obejmuje ochroną również szkody powstałe wskutek kradzieży zewnętrznych urządzeń lub elementów budynków i budowli, m.in. siłowników czy automatyki bram. W zakresie jest również pokrycie kosztów poszukiwania przyczyn szkody np. ustalenia przyczyny zatkanej rury kanalizacyjnej, do 10 proc. sumy ubezpieczenia, nie więcej niż 20 000 zł.

Ubezpieczenie można rozszerzyć o OC lokatora, czyli ochronę przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń, których skutkiem są szkody powstałe podczas korzystania przez lokatora z nieruchomości wyrządzone osobom trzecim. Dostępna jest również ochrona mienia w przypadku dewastacji przez najemcę – wypłatę odszkodowania, jeśli mienie zostało umyślnie uszkodzone lub zniszczone przez najemcę na skutek dewastacji. W zakresie jest również telefoniczna asysta prawna, czyli organizacja i pokrycie kosztów pomocy prawnej w sprawach związanych z wynajmowaną nieruchomością m.in. konsultacje prawne czy przygotowanie dokumentów prawnych.

Prosta procedura 

– Standardem w ubezpieczeniu firmowym jest wskazanie PKD, a tu nie ma takiego wymogu. Ważne jest, na jaką działalność jest przeznaczona nieruchomość: handlową detaliczną, biurową, usługową czy mieszkaniową. Produkt i proces zawarcia jest prosty, dlatego dedykowany jest również działalności niewymagającej szczegółowej ocenie ryzyka. Natomiast dla działalności handlowej hurtowej, produkcyjnej, transportowej, magazynowej oraz warsztatom samochodowym nadal proponujemy nasz produkt firmowy dla małych i średnich firm Generali z myślą o firmie – wyjaśnia Sonia Lech.

Dzięki temu rozwiązaniu można łatwo ubezpieczyć nieruchomości na wynajem, w których działalność prowadzą, nie tylko właściciele sklepów detalicznych, kosmetyczki, księgowe, ale również operatorzy energii elektrycznej, biura firm deweloperskich i budowlanych oraz transportowych.

Najnowsze

Bogaci młodzi wyjątkowi

Z czym młodzi wchodzą w biznes Z Miłoszem Brzezińskim, doradcą w zakresie efektywnościi społecznego rozumienia zjawisk psychologicznych, wykładowcą w PAN,rozmawia Beata Tomczyk. Czy młodzi mają szansę...

E-MOBILITY

e-mobilityPobierz

FAKTORZY ROKU

Faktorzy_rokuPobierz

Rynek PRS

rynek_PRSPobierz

Deweloper Roku 2023

deweloper_rokuPobierz