Koszula, która chroni przed koronawirusem?

0
14

Koszula z ViroFormula firmy Emanuel Berg to odpowiedź polskiej marki na wyzwania związane z pandemią. Ten pierwszy na polskim rynku innowacyjny produkt stanowi dodatkową barierę ochronną przed wirusami i bakteriami.

Emanuel Berg stworzył antywirusową koszulę we współpracy włoską marką Albini Group, znaną z produkcji najwyższej jakości tkanin dla luksusowych marek, m.in. Armani, Ermenegildo Zegna i Prada. Antywirusowa koszula z ViroFormula jest obecnie jedynym tego typu produktem na polskim rynku.

Odzież zapewniająca bezpieczeństwo zdrowotne


– Jako jedyna polska firma wyszliśmy naprzeciw potrzebie stworzenia odzieży, która zapewni użytkownikom bezpieczeństwo zdrowotne. Do powszechnie stosowanych środków bezpieczeństwa, takich jak dezynfekcja, dystans społeczny oraz zasłanianie ust i nosa, warto dołączyć najnowsze technologie stosowane w produkcji ubrań. Jako jedyny polski partner firmy Albini, producenta innowacyjnych tkanin, podjęliśmy to wyzwanie. I jesteśmy gotowi  rozwijać ofertę szycia bezpiecznych ubrań na dużą skalę w naszej polskiej szwalni. Są nią zainteresowani kontrahenci nie tylko z Polski, ale z całego świata –
mówi Jarosław BergSzychułda, prezes Emanuel Berg.

W jaki sposób innowacyjna technologia chroni przed wirusami?

Pierwotnie technologia HeiQ Viroblock wykorzystująca jony srebra była opracowana z myślą o maskach ochronnych. Badania wykazały, że tekstylia z zaimplementowaną technologią HeiQ Viroblock aktywnie hamują wirusy i zabijają bakterie na koszuli czy masce ochronnej zaledwie w ciągu kilku minut. Efekt wzmacnia dodatkowo technologia pęcherzyków tłuszczowych (liposomów), która niszczy wirusy.

Potwierdzenie działania przeciwwirusowego HeiQ Viroblock jest kamieniem milowym w walce przeciwko Covid-19. Te dane są efektem naszych wielomiesięcznych starań, aby tekstylia stanowiły jeszcze większą ochronę przed wirusami – oświadczył Carlo Centonze, CEO HeiQ Group.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here