Koszula, która chroni przed koronawirusem?

Koszula z ViroFormula firmy Emanuel Berg to odpowiedź polskiej marki na wyzwania związane z pandemią. Ten pierwszy na polskim rynku innowacyjny produkt stanowi dodatkową barierę ochronną przed wirusami i bakteriami.

Emanuel Berg stworzył antywirusową koszulę we współpracy włoską marką Albini Group, znaną z produkcji najwyższej jakości tkanin dla luksusowych marek, m.in. Armani, Ermenegildo Zegna i Prada. Antywirusowa koszula z ViroFormula jest obecnie jedynym tego typu produktem na polskim rynku.

Odzież zapewniająca bezpieczeństwo zdrowotne


– Jako jedyna polska firma wyszliśmy naprzeciw potrzebie stworzenia odzieży, która zapewni użytkownikom bezpieczeństwo zdrowotne. Do powszechnie stosowanych środków bezpieczeństwa, takich jak dezynfekcja, dystans społeczny oraz zasłanianie ust i nosa, warto dołączyć najnowsze technologie stosowane w produkcji ubrań. Jako jedyny polski partner firmy Albini, producenta innowacyjnych tkanin, podjęliśmy to wyzwanie. I jesteśmy gotowi  rozwijać ofertę szycia bezpiecznych ubrań na dużą skalę w naszej polskiej szwalni. Są nią zainteresowani kontrahenci nie tylko z Polski, ale z całego świata –
mówi Jarosław BergSzychułda, prezes Emanuel Berg.

W jaki sposób innowacyjna technologia chroni przed wirusami?

Pierwotnie technologia HeiQ Viroblock wykorzystująca jony srebra była opracowana z myślą o maskach ochronnych. Badania wykazały, że tekstylia z zaimplementowaną technologią HeiQ Viroblock aktywnie hamują wirusy i zabijają bakterie na koszuli czy masce ochronnej zaledwie w ciągu kilku minut. Efekt wzmacnia dodatkowo technologia pęcherzyków tłuszczowych (liposomów), która niszczy wirusy.

Potwierdzenie działania przeciwwirusowego HeiQ Viroblock jest kamieniem milowym w walce przeciwko Covid-19. Te dane są efektem naszych wielomiesięcznych starań, aby tekstylia stanowiły jeszcze większą ochronę przed wirusami – oświadczył Carlo Centonze, CEO HeiQ Group.

Najnowsze

Inwestowanie online

Dynamiczny rozwój rynku finansowego oparty został w dużej mierze nie o produkty jak dekadę temu, ale o nowe narzędzia technologiczne - mówi Jarosław Fuchs, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A. nadzorujący Pion Bankowości Prywatnej i Produktów Inwestycyjnych.

Nie idziemy na kompromisy jakościowe

Rozmowa z Pat Romanek, członkiem Zarządu Butcher’s Pet Care.

Intuicja to mój istotny kompas w biznesie

Rozmowa z Beatą Drzazgą, prezes Zarząd BetaMed.

Jakich liderów dziś potrzebujemy?

Rozmowa z Ewą Małyszko, prezes Zarządu PFR TFI.

Rola menedżera w kryzysie

Rok 2020 upłynął pod znakiem pandemii, pierwszy kwartał 2021 r. również. Mamy za sobą już ponad rok funkcjonowania w nowym świecie, który funkcjonuje głównie online i jest mobilny. Ta sytuacja wymaga innych kompetencji niż czasy przed pandemią, bardziej miękkich niż twardych, zrozumienia, empatii i elastyczności. Stare wzorce się już nie sprawdzają. Trzeba więcej słuchać, niż mówić - mówi Iwona Kossmann, prezes Zarządu Deni Cler.