
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Firmy zainteresowane udziałem będą mogły liczyć na wsparcie finansowe. Pomysłodawcy z Nowej Lewicy przekonują, że rozwiązanie przyniesie korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom, a obawy o jego wpływ na gospodarkę są przesadzone. – Polska gospodarka, podobnie jak inne na świecie, jest gotowa na zmiany tego typu – mówi europoseł Krzysztof Śmiszek. Przypomina, że kiedyś podobne obawy towarzyszyły wprowadzaniu 8-godzinnego dnia pracy czy znoszeniu obowiązku pracy w soboty, i nie sprawdziły się.

Walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji
Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty
Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą Po prostu z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.